Akim

Nakladatelství zahájilo činnost v roce 1990. V té době do výrobního programu patřily pouze omalovánky A5 se zpracováním na volná témata typu pohádky, auta, zvířata atd.. Postupem času došlo k rozvoji výrobního programu v oblasti produktů a současně i využívání licencí jak českých, tak i zahraničních. V současné době se výrobní program skládá z několika směrů:

výroba omalovánek různých formátů a zpracování

výroba edukačních sešitů

výroba her – pexesa, domina, karetní hry různých typů

(Černý Petr, Kvarteto, dětské hrací karty, …..)

výroba pomůcek pro školáky – výukové hodiny, zápisníčky, rozvrhy ….

Na všech výrobcích se můžete setkat s motivy Krtka a jeho přátel, Štěňátka, Cvrčka, Veselé mašinky, Makové panenky, Křemílka a Vochomůrky, Rákosníčka, Malé čarodějnice, Štaflíka a Špagetky, Večerníčka, Mikeše, Čtyřlístka, Toma a Jerryho, Včelky Máji, Šmolů. Mnohé tyto motivy slavily, či slaví významná výročí 40, 50 let. Jejich popularita je stálá po mnoho generací a patří mezi stálice v tvorbě pro děti.

Vedle změn a rozvoje výrobního programu došlo ke změnám a rozvoji i společnosti a to: založení dceřiné pobočky na Slovensku, zřízení obchodního zastoupení v Polsku a přetransformování na právnickou formu. Již jako nakladatelství AKIM, s.r.o. jsme získali OSVĚDČENÍ na výrobky: pexesa, domina a karetní hry, a to – Česká kvalita, Bezpečná a kvalitní hračka.

Akim