+420 466 670 770 po-pá 7:30 - 15:00
+420 466 670 770 po-pá 7:30 - 15:00 Všechny kontakty
Úvod 17 tipů, jak se v zimě bez sněhu neukousat nudou
Zimu miluje každý. Ovšem dokud je všude bílo. Jak si užít zimu bez sněhu? Jde to! Hurá na nový článek

 17 tipů, jak se v zimě bez sněhu neukousat nudou

Udržet si dobrou náladu v ospalých a studených zimních měsících je občas pěkná fuška. Navíc je vlastně příjemné tak trochu hibernovat a představovat si, co budeme dělat, až se na jaře probudí příroda – a my s ní.

Zima. Pff.

 Svět kolem je spíš šedý než bílý a mráz občas pěkně štípe. Sněhu se nám poslední roky nedostává a sáňkovat můžeme leda v blátě.

Nemyslíte přesto, že zimě trochu křivdíme? Sněhem přeci legrace nekončí. V jednom z předchozích článků jsme zjistili, že se v zimě toho děje víc, než se zdá. A také my toho můžeme dělat víc. I když nás zmáhá únava ze zamračené oblohy, inverze a každodenního škrábání auta.

Kdy jindy se tak krásně choulí u krbu s voňavým svařákem? Jaké jiné období nabízí tolik času na přečtení našich oblíbených knih? Zabalit se do deky s čajem a napínavým románem v létě přeci není tak prima.

Navíc tím rozhodně nekončíme.

Co všechno zima může nabídnout? Čtěte dál.


1.  K zimě patří krb. Když se venku ochladí, neexistuje větší definice pohodlí než lenošit u ohně plápolajícího v krbu. Ne každý ale krb vlastní a byla by škoda se ochudit o prima pocit tepla. Krb navíc poměrně věrně nahradíte letitými kamny u babičky, spořivým přímotopem i větráčkem, který fouká teplý vzduch.
 

2. Četba knihy. Knihomolům vůni stránek představovat nemusíme. V zimě se ale k četbě uchylují i ti, kteří tradičně dávají přednost živějším aktivitám. Když je za oknem sychravo, knížka a pohodlný gauč se stávají nejlepším přítelem. A zdaleka nezáleží na tom, co čtete.
 

3. Svařené víno, horká čokoláda nebo jablečný punč. Proč se v zimě neinspirovat podzimem? Vůně skořice, čokolády nebo horkých jablíček vyčaruje ze zamračeného nedělního odpoledne krásnou siestu.
 

4. Napište dopis. Ručně. Kouzlo ručně psaných dopisů v průběhu věků trochu vyprchalo, zima je ale ideální období jej trošku oprášit. Pořiďte si krásný dopisní papír, perfektně píšící pero a podpořte domácí pohodu vroucím čajem v oblíbeném hrníčku. Komu napíšete?
 

5. Horká koupel. Jsou zkrátka věci, které správně působí jen v zimě. Na horkou koupel budete v parných vedrech patrně trochu vrčet, když se ale venku žení čerti, nenajdete lepší relaxaci. Vytvořte si doma kouzelnou lázeň s aromatickou pěnou, vonnými svíčkami a relaxační hudbou.
 

6. Filmový maraton. Zabalte se do chlupaté deky s dětmi nebo kamarády a pusťte si oblíbené filmy. Zvolíte maraton pohádek, hororů nebo Marvelovek?7. Upečte sušenky nebo koláč. Nic nerozehřeje zmrzlé údy jako vůně pečených dobrot v troubě. Zkuste babiččin perník, tradiční české buchty nebo sušenky čokoládové, jablečné i ovesné.
 

8. Večer deskových a karetních her. Jeden by to skoro neřekl, ale deskové hry nebo karty tradičně baví všechny, nejen děti. Vyberte kanastu, pexeso nebo Osadníky , uvařte konvici čaje a podávejte sušenky, které jste upekli v bodu 7.
 

9. Zkuste pleťovou masku. Vyživující maska po horké koupeli je v zimě nejen prima, ale také zdraví prospěšná.
 

10. Zacvičte si, třeba s online videem. Přinutit se k pohybu není v zimě nic jednoduchého, člověk se koneckonců rád drží v teple…ideálně v poloze ležmo. Můžete si ale zacvičit i v pohodlí domova. Zvolte pohybové cvičení online nebo si zajezděte na rotopedu u oblíbeného seriálu!
 

11. Zdřímněte se. Je snad lepší nápad, než zimu proležet si v peřinách?12. Dokončete zapomenutou práci. Víte, co myslíme. Tu šálu, kterou jste chtěli uplést. Nebo ten obrázek na stěnu, který plánujete nakreslit už (více než) rok.
 

13. Buďte offline. Zkuste nějaký zimní večer zůstat offline. Ale úplně. Zapoťte se u sudoku, vybarvěte omalovánky nebo postavte s dětmi puzzle.


14. Najděte si nový koníček. Máte ještě docela vzadu ve skříni schovanou kytaru? Nechtěli jste se kdysi naučit šít? Hurá do toho! Zima je ideální období pro to užít si společné chvíle v teple – a něco nového se přiučit!
 

15. Vyzdobte domov svíčkami. Relaxace? Kdy a kde jinde než u svíček? Zapalte svíčku s omamnou vůní vanilky, jablka nebo Vánoc.
 

16. Pomozte potřebným. Existují malé zázraky, které pomohou a potěší zároveň. Jedním z nich je pomoci těm, kterým se jí zrovna nedostává. Navštivte domov důchodců, věnujte hračky nemocným dětem nebo huňaté deky zvířátkům z útulku. Teplo, které pak hřeje u srdce, je totiž nad všechny krby.


17. Naplánujte letní dovolenou. Zjistili jsme, že je zima zábavná a stojí za to si ji užít. Ovšem stejně jako horká koupel nebo rozpálený krb působí více v lednu než v červenci, ani plánování letní dovolené nebude mít takové kouzlo jindy než když se za oknem všechno mračí. Zkuste to. Už se vidíte na pláži?

 

Zdroje:

https://www.mydomaine.com/things-to-do-in-the-winter

https://www.verywellfamily.com/fun-winter-activities-for-teens-2608987

https://bucketlistjourney.net/19-ideas-winter-bucket-list-things-to-do/

https://www.prevention.com/life/g23724586/things-you-must-do-in-the-winter/

https://www.moneycrashers.com/fun-outdoor-winter-activities-kids-adults/