Papírnictví PAVLIK CZ

Vaše online papírnictví

Da Vinci štětce
Kancelářské potřeby 2019
Karneval 2018
Hahnemuhle
Batohy 2019
Stojany
Umělecké a výtvarné potřeby

U nás ofsetový karton nehledejte

 
 
 

 U nás ofsetový karton nenajdete

 

 Skandály i v papírovém světě? Je to možné!

 

  Jsou věci, se kterými nemusíte souhlasit. A jsou věci, se kterými byste souhlasit neměli. Jednou z takových věcí je ofsetový karton. Podívejte se, jak to dopadne, když naletíte ve zdánlivě průzračném světe papíru.

 

  Jak by to dopadlo, kdybyste ve škole používali ofsetový karton? Nijak zvlášť katastrofálně - jen by vaše obrázky nebyly o nic horší než čmáranice kocoura. Proč? Ofsetový papír je sice levný, lacinost s sebou ale přináší i mnohé potíže.

 

  Jelikož jsou ofsetové kartony velmi levné, prodávají se i do škol jako - údajně - vhodné na  výtvarnou  výchovu. Ale pozor! Tyto ofsetové kartony o značované jako kartony kreslicí jsou určené pouze pro tisk v ofsetových strojích. Zaklížení ofsetového kartonu je oproti kreslicímu kartonu poloviční.  Co to způsobí? Tuš i barvy se budou rozpíjet. U nižší plošné hmotnosti hrozí prosáknutí. Vzhledem k tomu, že je ofsetový karton  o mnoho hladší, některé druhy barev ani k povrchu kartonu nepřilnou.

 

  A jak tedy zabránit tomu, abyste ani v "papírové" oblasti nekupovali zajíce v pytli? Na výtvarnou výchovu vybírejte kreslicí - nebo také akvarelové - kartony z Papíren Brno nebo od společnosti Notes, které samozřejmě najdete i u nás. Pro malíře i malé výtvarníky jsou ideální.  Ofsetové kartony s radostí necháváme pouze ofsetovému tisku, ke kterému je koneckonců určen.

 

 

 

 Kreslicí nebo ofsetový karton? Nenaleťte!

Kreslicí (akvarelový) karton

 

Ofsetový karton                        

Karton je klasicky bílý, popřípadě se objevuje ve slabě nažloutlém odstínu - tzv. chamois. Strana, na kterou se kreslí, je hrubší. Provedení Karton je nápadně hladký a čistě bílý. Obě strany jsou stejné.
Lze čára nakreslená tužkou snadno vymazat? Pravděpodobně jste se setkali s kreslicím kartonem. Pokud vymazanou čáru zakryjete vodovkou, nesmí se objevit skvrny. I jiné barvy ostatně musí dobře krýt. Testování  Způsobilost tohoto kartonu nejlépe zjistíte - jak jinak - v osfetových tiskárnách
Pohodlně kreslete tužkou, tuší, ale i vodovými a akvarelovými barvami. Použití Výhradně pro ofsetový tisk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Zdroje:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Digit%C3%A1ln%C3%AD_tisk

http://www.papirnybrno.cz/index.php?/
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

facebook google plus linkedin