Papírnictví PAVLIK CZ

Vaše online papírnictví

Kotoučky do pokladny
Karneval 2017
Da Vinci
Umělecké a výtvarné potřeby
Kalendáře a diáře 2017
Batohy 2016

Talíře a talířky

 
 
 

 

Talíře a talířky

 

  Papírové talíře nejsou jen skvělým párty kouskem, kterému sluší narozeninový dort našeho oslavence. Můžeme s nimi také zažít spoustu legrace. Podívejte se s námi na talířové legrácky, které vás budou bavit v zimě, na jaře i o prázdninách.

Budete potřebovat jen obyčejný talíř z plastu nebo tvrdého papíru - a potom vše, co si vaše fantazie vymyslí! Nebojte se barevného papíru, lýkových třásní ani průhledné folie. To vše v dnešním tvoření použijeme.

 

Pamatujte, že na plastový talíř obyčejné pastelky nebo vodové barvy nestačí! Barva nedrží a není jednoduché vytvořit žádanou podobu vašeho výtvoru.

 

 

Strašidelný Halloween

 

Pavouk

 

  Podzim zbožňuje nejen barevné listí, ale také svátek s dýněmi a strašidly. Papírové a plastové talíře z vaší halloweenské párty udělají nezapomenutelný zážitek. Nevěříte? Z černých plastových talířů by se totiž povedla nejedna hororová příšerka. Nás zaujali obří pavouci. K talíři připevněte nožičky z barevného papíru a vyděste všechny svoje kamarády!

 

 

 Duchařské historky

 

  Bojíte se rádi? Zbožňujete strašidelné příběhy a kvílení meluzíny? Halloween je tu tedy přímo pro vás! Nadchněte pro zubatý svátek spolužáky i rodiče. Vyzdobte třídu nebo pokojíček děsivými grimasami. Na papírový talíř namalujte obličej podle vašich nejtajnějších představ. Připevněte třásně z bílého papíru - a můžete se začít bát!

 

 

 

 

 

 Zimní radovánky

 

 Sněhulák

 

  Papírový talíř svádí k zimním legracím se sněhuláky. Na jeho ozdobu stačí jen oranžový nos z mrkve a "uhlíkové" oči s pusou, kde pomůže černý papír. Doplňte fešným kloboukem a váš pan Sněhulák může vyrazit do zasněžených ulic!

 

 

 Malebná zima

 

  Naše talíře neumí jen postavičky. Mrkněte, jak poetická zima se dá vytvořit s pomocí jasně modré barvy a vystřihovánek! Sytou temperou vymalujte zimní oblohu. Nebojte se přidat třpytky pro zářivou noc plnou hvězd. Potom stačí jen nalepit vystříhnutého sněhuláka, smrček a sněhovou vločku. Není ta zima stejně krásná?

 

 

 

 Vítání jara

 

 Hnízdo pro ptáčky

 

  I vrabci na střeše si cvrlikají, že je jaro za dveřmi. Před větrem a plískanicí se školáci určitě rádi schovají ve vyhřáté třídě - a povzbudí sluníčko předjarním tvořením. Co třeba postavit trylkujícím ptáčkům hnízdo pro mrňouse? Z barevného papíru vystřihněte sýkorku, vrabce či kosa. Natrhejte umělé lýko a nerozpakujte se v parku posbírat malé větvičky. Pěkně ustlete, ať je váš opeřenec v  teple. Jak se mu hnízdo líbí?

 

 

 Prší, prší, jen se leje!

 

  První jarní sluníčko často vytrvale doprovází i déšť, který bývá pořádně studený. Než se mraky protrhají, zabavte se kouzlením s deštníky - ale ne obyčejnými! K vymalovanému "kloboučku" z talíře přilepte čtyři provázky. Z modrého papíru vystřihněte pořádné kapky - a ozdobte jimi provázky. Jarní krupobití bude hned o něco milejší.

 

 

 

 

 

 Mořská říše

 

 Pod hladinou

 

  Papírové talíře vás vezmou i do království pod vlnami. Nevěříte? Vystřihněte z látek ryby, velryby i paryby. Nalepte je na talíř a zkrášlete jim domeček řasami i opravdovými kamínky. A nyní přijde to nejlepší. Opatrně ohněte okraj talíře. Vypadají rybičky jako schované v akvárku? Skvěle. Do skutečného akvárka je vpustíte tak, že pod ohnutý okraj nalepíte průhlednou folii, kterou zakryjete vše "pod hladinou". Povedlo se? Výborně!

 

 

 Akvárium

 

  Zkuste ustřihnout úzký kruh talíře. Vezměte druhý talíř a z něj ustřihněte 1/3. Posaďte nyní větší část na menší. Připomíná vám tvar něco? Jistě! Jako bychom se dívali na akvárium na podstavci, že? Něco nám tu ale chybí. Vybarvěte modrou barvou naše "akvárium" a patřičně ozdobte i podstavec. Na obrázku vidíme, že bohatě stačí jen hnědá tempera. A to nejlepší přijde nakonec. "Akvárko" totiž musíme také zaplnit. Vyrobte z modelíny malé rybičky a pozvěte je do akvária, které vyzdobíte podle svých představ. A pozor na vlny!

 

 

 Dobrou chuť!

 

 Pizza

 

  Kulatý tvar papírových talířů je neobyčejně inspirující. Dokáže totiž zabrousit i do kuchyně. Také tak zbožňujete pizzu? Připravte si barevný papír i čtvrtky a vzhůru do vaření! Vaší chuti se meze nekladou. Nakrájejte žampiony, paprikový salám i olivy a posypte jimi nadýchané těsto. Rozdělíte se s námi?

 

 

 

 

Hamburger

 

  Domáci hamburger je vítanou lahůdkou pro dospělé i školáky. Z barevného papíru vystřihněte vše, co v něm nesmí chybět. Je libo hořčici nebo tatarskou omáčku? Mleté maso ozdobte čerstvým salátem a rajčaty. Dobrou chuť!

 

 

 

 

 

 

 

Zdroje:

www.Pinterest.com


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

facebook google plus linkedin