Papírnictví PAVLIK CZ

Vaše online papírnictví

Karneval 2018
Kalendáře a diáře 2018
Stojany
Umělecké a výtvarné potřeby

PILOT - Společnost s filosofií asijských mistrů

 
 
 

 

 

 

 PILOT - Společnost s filosofií asijských mistrů

 

  Pilot udává směr ve vývoji psacích potřeb téměř devadesát let. Výraz "pilot" ostatně patří kapitánovi lodi, který vzdoruje překážkám, ale i podporuje a chrání ostatní námořníky. Společnost se mu v mnohém podobá. Seznamte se s asijským fenoménem, který stále nezapomněl na ty, pro které byl stvořen - na zákazníky.

 

 

 Vznik společnosti

 

  V roce 1918 pánové Ryosuke Namikii a Masao Wada zakládají společnost Namikii Manufactoring Company. O více než deset let později už fungují pobočky v Šanghaji, Londýně i New Yorku. První mikrotužku na světě Pilot slavnostně představuje v roce 1927. Uběhne dalších jedenáct let a společnost Namikii získává název, který se skutečně uchytí - Pilot Pen Co.

 

 

 

 Inovace a rozšíření

 

   Padesátá léta dávají prostor dceřinné společnosti Pilot Ink Plant, která se brzy stane jedničkou ve výrobě inkoustů. A co populární kuličkové pero Pilot? Světlo světa patří v roce 1961. O pět let později jsou s velkou slávou představeny tzv. Wyteboard - spolehlivé popisovače na bílou tabuli.

 

 

 

 Pobočka v Evropě i Čechách

 

  V roce 1967 společnost zakládá hlavní kancelář v Evropě! V sedmdesátých letech se zrodí světoznámé pero Pilot s tekutým inkoustem. K českým školákům pera Pilot přicházejí v roce 1993. A drží se tu jako klíště.

 

 

 Současnost

 

  Pilot udává trendy. Na sociálních sítích má tisíce fanoušků. Jeho typické obrázky i hashtag "happywriting" důvěrně znají téměř všichni školáci. Kdo píše "pilotem," je v kurzu. Pero Frixion i spolehlivé rollery ocení každý, přesto je ale doma právě ve školách. Provází malé prvňáčky od prvního stupně až na vysokoškolské přednášky.

 

 

 

 

 

 

 Filosofie

 

  Společnost Pilot dodržuje od roku 1918 pět zásad. Vzdává hold pokoře i úctě k zákazníkům. V uspěchaném světě drsného byznysu je příjemným překvapením. Zákazníci to ví. Pět pilířů, na kterých stojí, jsou totiž v mnohém inspirovány právě jimi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Pět pilířů společnosti Pilot

 

 

 1. Sansha Teiritsu – Tři síly v harmonii

 

  Když se zahledíte na trojnohý čínský hrnec, spatříte rovnováhu. Ta je potřeba i v podnikání. Tři nohy představují výrobce, distributora a zákazníka. Pokud by jediná noha byla jiných rozměrů, podnikání nebude fungovat.

Na úkor nikoho, ve prospěch všech.

 

 

 

 

 

 

 

2. Ukiwa Seishin – Sdílení radostí a strastí

 

 

  Společnost Pilot se pyšní ochrannou značkou v podobě záchranného kruhu. Velké společnosti nemusí nutně zrychlovat honbu za ziskem ani používat ostré lokty. Skutečný růst umožní sdílená radost, ale i smutek. Vzájemně si pomáhejme a překvapí nás, co dokážeme.

 

 

 

 

 3. Nankan Toppa – Statečný námořník

 

  Sdílejte radost i strasti a nevzdávejte se odvahy. Jako dávní námořníci buďte připraveni položit život za kapitána i posádku. Buďte neustále ve střehu. Poslouchejte rozkazy a plňte povinnosti, přesto neztrácejte svoji lidskost.

 

 

 4. Ichinichi Ishiin – Jeden krok za den

 

  Pilot znamená v jazyce námořníků "vůdce". Správný vůdce má na vědomí, že nejlepší loďi je třeba dosáhnout trpělivě a pokorně. Své námořníky vede k práci, ale neztrhá je. Zkouší schopnosti lodě, ale nepřetrhá jí plachty. Každý den usilujme o to, abychom šli po správné cestě. Sledujme ale také, co kolem cesty vidíme.
 

 

 

 5. Sishei Shinken – Chcete úspěch? Máte ho mít!

 

  Pokud skutečně věříme svým snům, splní se. Jde o dávné tajemství nebo sílu pozitivního myšlení? Ať je to jak chce, společnost Pilot je přesvědčená, že to funguje. I ten nejztřeštěnější nápad si zaslouží, aby byl brán vážně. Nebojte se vývoje ani prudkých změn. A nechte své sny bojovat po vašem boku.

 

 

 

 

Zdroje:

https://en.wikipedia.org/wiki/Pilot_%28pen_company%29

http://www.pilotpen.com.sg/about-us/history.html

http://www.pilotpen.cz/cs/

http://www.pilotpen.cz/cs/o-spole/historie-filozofie/kli


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

facebook google plus linkedin