Papírnictví PAVLIK CZ

Vaše online papírnictví

Da Vinci štětce
Kancelářské potřeby 2019
Karneval 2018
Hahnemuhle
Batohy 2019
Stojany
Umělecké a výtvarné potřeby

PARKER - Kvalita na pevných základech

 

 

 

 PARKER – Kvalita na pevných základech

 

 Jak to všechno začalo?

 

  V roce 1888 Geogre Safford založil společnost Parker. Je rozhodnut, že vyrobí nejlepší pero na světě. Chce ulehčit písařům i studentům. Psaní – bezesporu záslužná činnost - totiž v minulosti vyžadovalo neobyčejnou trpělivost. Inkoust per rychle vysychal a kaňky tvořili i nejzkušenější písaři.

  Profesor Safford svým studentům opravoval rozbitá pera. Stal se tak skutečným odborníkem. V roce 1894 patentuje první plnicí pero. Neslo název Lucky Curve a pyšnilo se dokonalým stékáním inkoustu.  

 

 Zákopové pero

 

  Víte, že Parker pomohl vojákům překonat hrůzy první světové války? Americkým vojákům byla dodávána tzv. „trench pen,“ (zákopová pera) aby mohli psát svým rodinám. Rostlinný inkoust si mohli vojáci dokonce sami vyrobit!

  Dvacátá léta dala vzniknout masivnímu Duofold Giant. Dokázal přežít pád z letadla i do hluboké propasti. Byl ale také velmi drahý. Lidé za něj ochotně utráceli tehdy nevídaných 7 dolarů.

 

 Nejlepší pero století

 

  V roce 1939 vzniká Parker 51. Jeho nový inkoust zaschne okamžitě po styku s papírem.

  Kuličkové pero se sice objevuje již ve čtyřicátých letech, Parker ale trpělivě čeká na rok 1954. Zrodí se bomba století – kuličkové pero Jotter. Padesátá léta jsou v rukou šikovných designérů společnosti. Ti vytvoří první samoplnící pero! A v roce 1993 Parker představuje poetickou kolekci Sonnet, která se okamžitě stane bestsellerem.

 

 Nová doba

 

  V roce 2009 Parker mění drescode a přizpůsobuje jej 21. století. Ať žije funkčnost, elegance a precizní materiál! O rok později Parker opět šokuje. Vytváří super hladký a super rychle vysoušený hybridní inkoust. Seznamte se s technologií Quinkflow!

  Před dvěma lety Parker oslavil krásné 125. narozeniny. Gratulujeme!

 

 Královské kolekce

 

 

 

 

 

 

 

 

 Kolekce Parker Jotter

 

 

  Praktická kolekce Jotter nadchne všechny, kteří vyžadují spolehlivost a odolnost na dlouhých cestách. Zaručuje profesionalitu, ale i velký výběr stylů a barev. Spisovatelé jej milují. Mají totiž své psací potřeby připravené kdykoliv a kdekoliv.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kolekce Parker IM

 

 

 

  Na webu Parkeru se dočteme, že kolekce IM je moderní, elegantní i profesionální. Efektivní inkoust Rollerball FreeInk zaručuje intenzivní zážitek z psaní. Parker IM disponuje celokovovou konstrukcí – od zlata po chrom. Přirozeně kombinuje komfort a dostupnost.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kolekce Parker Ingenuity

 

 

 

  Luxusní kolekce se intuitivně přizpůsobuje rukopisu každého uživatele. Patentovaná technologie Parker 5TH zaručuje pevnou a současně pružnou pozici kuličky. Při každém napsaném slovu pero vytváří dokonalé a přirozené linky. Spička z vlákna umožňuje syté vykreslení a zabraňuje poškrabání papíru. S rychleschnoucím inkoustem se nemusíte bát znehodnocení textu.

 

 

 

 

 

 

 

Kolekce Parker Sonnet

 

 

 

  Každý Sonnet je poctou harmonii a stylu. Libuje si v nadčasových designech, ale současně vzdává hold moderní době. Kolekce nabízí luxusní pera z mosazi i jiných drahých kovů. Užijte si zábavné a velmi expresivní psaní!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Kolekce Parker Urban

 

 

Podle výrobců kolekce Urban přepisuje pravidla. Je odvážný a moderní. Disponuje hrotem z nerezové oceli, který bude skvělým partnerem leváků i praváků. Technologie Rollerball FreeInk zaručuje sofistikované a velmi hladké psaní

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdroj:

http://www.peraparker.cz/

http://www.parkerpen.com/en-US/parker-history

http://www.prestiznipsani.cz/parker/stranky/historie-znacky-parker/
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

facebook google plus linkedin