Papírnictví PAVLIK CZ

Vaše online papírnictví

Da Vinci štětce
Kancelářské potřeby 2019
Karneval 2018
Hahnemuhle
Batohy 2019
Stojany
Umělecké a výtvarné potřeby

Lucerničky od Herničky

 
 
 

 Podzim plný tajemství

 

   Před dvěma dny jsme oslavili Halloween a dnes nás čekají Dušičky. Tajemné podzimní svátky mají více podob - ale dost možná jen jeden původ. Vypráví se, že v obou případech sahá ke starým Keltům, kteří na přelomu října a listopadu slavili nový rok - Samhain. Hranice mezi světy mizely a vy jste tak mohli potkat ztracené příbuzné i jiné obyvatele zásvětí. Datování svátku se ovšem různí. Je správný 31. říjen nebo až druhý "dušičkový" listopad? Nebo se počítá pouze noc z 31. října, protože - jak známo - duchové "pracují" v noci? A co když je správně všechno dohromady? Existují totiž legendy, že takto otevřené hranice zůstávají déle - možná dokonce po celý podzim.  Dny se zkracují a meluzína vleze do každého komínu. Sluníčko aby člověk pohledal! Během ranních mlh a večerních fujavic jako by kolem obcházel strach a dávná tajemství. Teď se ale na tajuplných podzimních cestách bát nemusíte. Pomoci nám totiž přišla Hernička.  

 

 Roztomilé lucerničky - a jak na ně

 

   Pokračujeme v pořadí druhým článkem, se kterým nám pomáhá Hernička nejen pro šikovné ručičky z Křince. Tentokrát se podíváme na parádní a naprosto neodolatelné lucerničky. Skvěle sluší okennímu parapetu, terase i skříňce v obýváku. A pozor - svítí!

  A chcete-li, pusťte se do prima děsivého tvoření s malými duchy-mrňousky. Bojíte se?

 

 Budete potřebovat:

 

 • Sklenice od kávy

 • Oranžový balakryl

 • Stužku v různých variantách – my použili zelenou

 • Lihová fixa nebo barva na sklo

 • Čajová svíčka

 

 Postup:

 

  Sklenici od kávy zbavte všech nálepek a nečistot. Nařeďte trošku oranžový balakryl a vylijte sklenici zevnitř. Kolem šroubování přilepte barevnou stužku a lihovkou nebo barvičkou na sklo namalujte obličej. Dovnitř potom vložte čajovou svíčku - a zapalte :)

 

 Něco (strašidelného) navíc

 

 Duch s překvapením

 

 Budete potřebovat:

 

 • Lízátko

 • Bílý papírový kapesník

 • Provázek

 

 Postup:

 

   Přes hlavičku lízátka přeložte kapesník a svažte provázkem „u krčku“ Vytvoříte tak parádního ducha, který skrývá sladké tajemství.

 
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

facebook google plus linkedin