Papírnictví PAVLIK CZ

Vaše online papírnictví

2019_Čarodějnice
Da Vinci štětce
Kancelářské potřeby 2019
Hahnemuhle
Batohy 2019
Stojany
Umělecké a výtvarné potřeby

Hahnemühle - Tvořte s těmi nejlepšími

 


Tvořte s těmi nejlepšími

Hahnemühle aneb papír s charakterem

 

   Luxusní papír Hahnemühle se může pochlubit neobyčejně dlouhou historií. Společnost s kohoutkem v logu funguje již od roku 1584! Obdivuhodně dlouhou tradici umožnila rozvíjet nejen kvalitní značka, ale i vstřícný přístup k inovacím. Čas mnohdy letí jako splašený a Hahnemühle s ním nutně musela držet krok. Vyplatilo se. Výsledkem je funkční doba neuvěřitelných 434 let.

 

 Po boku historie

 

  Hahnemühle si už od té doby, kdy byl založen mlýn v jižní části Dolního Saska, vystačila pouze s jedním výrobkem – papírem. Klasický psací papír postupně obohatily i umělecké papíry a s úderem nového věku přibyly i inkoustové papíry pro digitální tisk.

  Společnost zažila vládu Ludvíka XIV., třicetiletou válku, oba světové konflikty, stála po boku vědců i průmyslníků, kterým dodávala ten nejčistší papír pro práci i nové objevy.

Společnost se považuje za perfekcionisty a nutno dodat, že se k ní dodnes hrdě hlásí umělci, badatelé i techničtí pracovníci. Práce na zkvalitnění papíru probíhá v úzké spolupráci s nimi, a proto jsou výrobky Hahnemühle naprosto bezkonkurenční napříč všemi oblastmi. Připravili jsme pro vás článek, ve kterém se seznámíte se základními druhy papírů a bloků Hahnemühle včetně toho, pro jaký účel nejlépe slouží a s čím je kombinovat.

 

 

 

Blok Hahnemühle Aquarell Selection 12 - Kartony na akvarel 24 x 32 cm - 12 listů 10628001

  Pokud tvoříte a nejste si jistí, jaký papír zvolit zrovna pro vaši techniku, přišla společnost se skvělým řešením. Vytvořila blok s 12 různými papíry, kde můžete zkoušet a porovnávat na vlastní….inu, papír.

V bločku najdete 7 druhů papíru vyrobeného ve speciální formě a dalších 5 druhů (Akademie), které se vyrábí z přírodní plsti. Jejich exkluzivita je předurčuje nejen pro akvarely, ale i tuš, dřevěné uhlí nebo pastelky.

 

 

 

 

 

 

 Univerzální blok Hahnemühle 24 x 32 cm, 310 g/m2 - 25 listů 10650200

  Všestranný a odolný papír je vhodný pro vodovou i akrylovou barvu, ale například i kvaš. Jemně zrnitá textura umožňuje mimořádný efekt barvy. Papír je zcela bez kyselin.

 

Hahnemühle doporučuje:  štětce DaVinci

 

 

 

 

 

 

 

Sketch Booklet Hahnemühle Kraft - Skicovací sešit A4 - 120 g/m2 - 20 listů 10628791

    Pro zastánce vysoce fuknčního minimalistického stylu jsou připraveny kvalitní a odolné bloky Hahnemuhle, které se hodí pro všechny druhy suché malby jako je kreslení tužkou, uhlem nebo rudkou.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skicovací Penblok Hahnemühle A4 - 10 listů, 250 g/m2 10628701

  Neobyčejně hladký povrch svědčí nejjemnějšímu šrafování tužkou i kreslícím perem. Přírodně bílý papír bez kyselin je dlouhověký a hrdě snese všechny tvrdosti tužky, inkoust i kaligrafické pero.

 

 

 

 

 

 

 

 

Lana Colours Paper - Hahnemühle A4 - 160g/m2 (různé barvy)

  Vysoce kvalitní papír obsahuje 45 % bavlněné hadroviny. Na jedné straně disponuje jemnou texturou, na druhé hladkým povrchem. Lana Hahnemuhle tedy nabízí široké využití pro olejové i měkké pastely, tužku, křídu, vodové barvy nebo inkoust, ale i rámování nebo vazbu knih. Kromě černého odstínu barevný papír Lana neobsahuje kyselinu.

 

Hahnemühle doporučuje: fixy Tombow, štětce DaVinci

 

 

 

 

 

 

 Blog Manga Hahnemühle A4, 40 listů - 80g/m2 10628580

  Lehký bílý papír se pyšní hladkým povrchem a skvělou možností kopírovat i bez použití prosvětlovacího stolu. Barvy se nerozpíjí a ani v případě silné vrstvy se na další straně nevytvoří nepříjemný otisk. Vysoká životnost zaručena.

 

Hahnemühle doporučuje: fixy Tombow

 

 

 

 

 

 

 

Blok Manga Hahnemühle - spirálová vazba A4, 75 listů - 80g/m2 10628586

 

Lehoučký bílý papír určený zejména pro ilustrace přichází i jako bloček se spirálovou vazbou. Vysoce odolný papír je zcela bez kyselin a reprezentuje to nejlepší z papíru Hahnemuhle Manga.

 

Hahnemühle doporučuje: fixy Tombow

 

 

 

 

 

Pohlednice k dokreslení Hahnemühle v kovové krabičce - 30 ks 10650150

  Pro umělecké duše (nejen) na cestách byl vytvořen exkluzivní box s vizuálně jedinečnými pohlednicemi. Na drsném povrchu skvěle pracují všechny druhy štětců a tužek, přirozený tón umožňuje mokrou i suchou malbu. Na zadní straně nezbytné adresní logo. Všech 30 pohlednic je schovaných ve stylové krabičce dostupné pouze jako limitovaná edice.

 

Hahnemühle doporučuje: fixy Tombow, štětce DaVinci

 

 

 

 

 

 

 

 Kreslicí blok Junior Hahnemühle A3 - 20 listů 100g/m2 10628661

  I ti nejmladší umělci se mohou zlepšovat a učit s těmi nejlepšími. Vysoce kvalitní papír byl vyroben ve spolupráci s učiteli a profesionálními lektory umění. Vašim školákům skvěle poslouží v kroužku, během hodiny výtvarné výchovy i doma. Jasně bílý papír snese voskovku, pero, vodové barvy, ale i malování plakátů.

 

Hahnemühle doporučuje: štětce Da Vinci

 

 

 

 

 

 

 Skicovací blok Hahnemühle - Bambus A3 - 30 listů 105g/m2 10628562

  Praktický skicákluxusním bambusovým papírem bude skvělým pomocníkem na cestách i tam, kde chcete mít malby přehledně na jednom místě. Jemný umělecký papír umožní vyniknout téměř většině malířských technik. Jedinečný, dokonale barevný, ale šetrný a vysoce ekologický.

 

Hahnemühle doporučuje: fixy Tombow, štětce DaVinci

 

 

 

 

 

 

 

 

 Kniha na portréty Hahnemühle - The Grey Book A5, 120g/m2 - 40 listů 10628681

  Hladký skicovací papír je ideální pro práci s indickým inkoustem, plnícími pery a dalšími vláknovými popisovači. Světle šedý povrch neabsorbuje a barvy výborně drží. Skicák je speciálně upraven tak, aby papír pevně seděl a současně bylo možné pracovat i přes střední šev. Orientaci usnadní červená záložková stuha.

 

Hahnemühle doporučuje: fixy Tombow, štětce DaVinci

 

 

 

 

 

 

 

 Hand Lettering blok Hahnemühle A3 - 25 listů 170g/m2 10628992

  Také vás zlákalo ruční psaní? Tento blok je přímo pro vás! Společně s umělci kaligrafie byl vyvinut a přizpůsoben speciálním potřebám každé profesionální handlettering práce. Hladký a klížený povrch uzavře barvy, zabrání rozpíjení, ale náčrt vygumujete bez problému. Černobílé i vícebarevné motivy lze reprezentovat i v digitální formě po naskenování.

 

Hahnemühle doporučuje: fixy Tombow, štětce DaVinci

 

 

 

 

 

 

 

 

 Diary Flex Book Hahnemühle 11,5 x 19 cm - čistý, 80 listů 10628630

  Individuální zápisník se pyšní jedinečnými vložkami – najdete zde nejen klasickou bílou variantu zcela bez vzoru, ale i linkovanou a tečkovanou. Plnicí pera, tužky a všechny vaše nápady i myšlenky – v tomto zápisníku je dostatek místa pro všechno. Obsah bude navíc dokonale chráněn robustními deskami s možnosti blok po zaplnění vyměnit za nový.

 

Hahnemühle doporučuje: fixy Tombow, štětce DaVinci

 

 

 

 

 

 

Cestovní Booklet Hahnemühle - Portrét - 2ks - 9x14 cm, 20 listů 10628349

  Doba se zrychluje a je moderní žít v neustálém pohybu. V pohybu jsou ovšem i myšlenky, dojmy i pocity – a některé z nich by byla škoda nezaznamenat. Mnozí ale stále místo tabletů a smartphonů dávají přednost papíru a tužce. Přesně pro ty Hahnemühle připravila cestovní zápisníky s lehoučkou strukturou, která zajišťuje perfektní přilnavost barvy. Vytvořte si cestovní deník plný živých maleb, které ani věkem neztratí na své kráse. Na zadní straně najdete kapsičku, která spolehlivě schová fotografie a další cennosti z cest

 

 

 

 

 

 

 

Skicovací a poznámkový blok Hahnemühle A5 - 2ks - 20 listů, šedý, růžový 10628

  Kreslení i poznámky perem, pastelkami i tužkami všeho druhu. Všestranný cestovní zápisník se 40 listy se pyšní trvanlivou šitou vazbou a šesti variantami obalů. Na každém bločku navíc najdete linkovaný samolepicí štítek pro individuální označení.

Hahnemühle doporučuje: fixy Tombow

 

 

 

 

 

 

 

Sketch Book DS Portret A6, 140g/m2 - 62 listů 10628323

  Robustní skicovací kniha s pevnou šitou vazbou zajišťuje příjemné otáčení stránek, přináší ale mnohem více. Náčrtky a skicy, deníkové záznamy, ale i práce s akvarelovými pastelkami – to vše vám půjde pěkně od ruky

 

Hahnemühle doporučuje: fixy Tombow

 

 

 

 

 

 

 

 

Blok na akryl a olej Hahnemühle - 10 listů, 18 x 24 cm, 230g/m2 10628831

  Přírodně bílá deska ze stoprocentní celulózy je exkluzivním pomocníkem pro olejovou a akrylovou malbu. Vnitřní tvrzení zamezuje rozpíjení barvy. Ať už jste začátečník, pokročilý malíř nebo profesionální umělec, spokojenost vás čeká ve všech případech. Přírodní struktura pravého plátna garantuje výborné výsledky.

 

Hahnemühle doporučuje:  štětce Da Vinci

 

 

 

 

 

 

 

Kniha pro kreslení vodovkami Hahnemühle A5, 30 listů - 200 g/m2 10628810

 

 Umělecké duše, které dokáží najít inspiraci všude na světě, skvěle využijí cestovní knihu se zrnitým povrchem a jemnou texturou, na který si žádná guma netroufne. Získejte dostatek stránek pro zachycení všech vašich dojmů a vzpomínek...třeba z letních prázdnin. Hahnemühle knihu na cesty ochrání odolný kryt a gumový pásek.

 

Hahnemühle doporučuje: štětce DaVinci

 

 

 

 

Blok- paleta Hahnemühle 24 x 35 cm - 30 listů 10628310

 Míchejte olejové a akrylové barvy na kvalitní paletě s pevnou podložkou a 30 listy papíru. Mísení barev je velmi snadné díky hladkému povrchu. Jednotlivé papíry nekloužou a je snadné je po použití (...nebo zkažení) malby odtrhnout.

 

 

 

 

 

 

 

 

 Kroužkový blok Hahnemühle - Bamboo Mix Media Carned de Voyage 10628549

 Umělecky zaměřené koníčky i profi práci skvěle podporují spirálové bloky s exkluzivním a ekologicky šetrným papírem v přírodně bílém odstínu. Perfektní tok barev a zářivé odstíny budou slušet všem malířským i kreslířským technikám.

 

 Hahnemühle doporučuje: fixy Tombow, štětce DaVinci

 

 

 

 

 

 

Expression Blok Hahnemühle - na vodové barvy, 20 listů, 300 g/m2 10628666

  Mokrá malba nemohla získat lepšího partnera než je tento papír. Barvy na něm vynikají a působí přirozeným leskem, který je možné podle libosti opravovat. Světloodolný papír se vyznačuje výraznou dlouhověkostí – a žádná guma si na něj netroufne.

 

 Hahnemühle doporučuje: fixy Tombow, štětce Da Vinci

 

 

 

 

 

 

 

Blok Hahnemühle A4 - Harmony Watercolour 300g/m2 - 12 listů 10628840

  Odolný proti světlu, bez kyselin a rovněž extrémní dlouhověký– takový je papír Harmony, který sluší mokré malbě. Můžete si vybrat z varianty lisované za studena (papír je potom polohrubý) nebo za tepla (papír je velmi jemný). I zde je tvrzený povrch chráněný proti vygumování

 

Hahnemühle doporučuje:  fixy Tombow, štětce Da Vinci

 

 

 

 

 

 

 

 

 Blok poštovních pohlednic na skicování Hahnemühle A6 - 20 listů 10628220

  Flexibilní a současně pevný papír v přírodně bílém odstínu skvěle snese tužku, pastelku i popisovač. Beze strachu kombinujte přesné rýsování  i divokou hru barev – neobyčejně všestranný papír vás nezradí ani v jednom případě. Vysoká odolnost proti stárnutí, bez kyselin.

 

 Hahnemühle doporučuje:  fixy Tombow, štětce Da Vinci

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdroje:

https://www.hahnemuehle.com/en/hahnemuehle.html

https://www.hahnemuehle.com/en/about-us.html

https://www.hahnemuehle.com/en/digital-fineart.html

https://www.hahnemuehle.com/en/traditional-fineart.html

https://www.hahnemuehle.com/en/filtration.html

https://blog.hahnemuehle.com/en/

https://www.hahnemuehle.com/en/exhibitions-events.html
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

facebook google plus linkedin