Papírnictví PAVLIK CZ

Vaše online papírnictví

Da Vinci štětce
Kancelářské potřeby 2019
Karneval 2018
Hahnemuhle
Batohy 2019
Stojany
Umělecké a výtvarné potřeby

Gumovací fixy

 
 
 

 

 

 Gumovací fixy Pilot

 

 Nejlepší parťák - Gumovatelná Fixa Pilot

 

 

  Která školačka zbožňuje zvýrazňovače, pastelky a gelové fixy? Správně! Téměř každá! Dejte jí do ruky líbivý sešit a barvičky, a máte o ni na hodiny postaráno. Právě díky spolupráci s japonskými středními školami Pilot v roce 2010 pyšně představil gumovatelné fixy FriXion. Špatně jste podtrhli? Nelíbí se vám škrtanec? Prostě se chyb zbavte a začněte znovu! Chybami se člověk přeci učí. A teď se podívejte s námi, jak to všechno začalo!

 

 

  Společnost Pilot spatřila světlo světa v roce 1918. Dodnes nepřestala udivovat inovacemi a novými prostředky na výrobu psacích potřeb. Od roku 1995 ji důvěrně znají i čeští zákazníci. Věděli jste, že Pilot si v roce 2007 dokonce odnesl prestižní cenu ISPA AWARD za výrobek FriXion? V čem vlastně spočívá kouzlo přepisovatelných psacích potřeb? Na počátku stojí čaroděj a magická transformace. Nevěříte? Čtěte dál!

 

 

 

Frixion - Tajný sen

 

 

  V Evropě se začal inovativní roller FriXion prodávat v roce 2006. Jeho vývoj ale začal o necelých 40 let dříve. Jistý výzkumník pracoval na esenci, která by dokázala změnit barvu listů. Z tmavě zelených listů dokázal získat podzimní odstíny takřka přes noc! Fantastická představa nezůstala jen tak. V roce 1975 ji výzkumný tým Pilot úspěšně využil a vytvořil speciální inkoust Metamocolor. Ten dokázal měnit odstín až do úplného vyblednutí - to vše v závislosti na teplotě. Původně bylo teplotní rozmezí velmi malé a pro psací potřeby nevhodné. Svého snu o mazatelném peru se ale Pilot nikdy nevzdal.

 

 

Město, které nikdy nespí

 

 

  Věděli jste, že výzkumná laboratoř zabývající se mazatelným inkoustem získala ve společnosti přezdívku "City That Never Sleeps?" Pracovníci nad chybami a potížemi trávili celé dny i noci. V roce 2005 se stal sen skutečností. Zrodilo se totiž vymazatelné pero! O co vlastně jde?

 

 

 

 Heuréka!

 

 

 Inkoust Metamo disponuje rozdílem "mazací" teploty od 65 do -20 stupňů Celsia. Co to znamená? Při gumování se třením gumy inkoust zahřeje na cca 60 stupňů. A zmizí! Stačí jej ale zchladit na zmíněných  - 20 a text je znovu ma světě. Guma se navíc nedrolí a nezanechává nepříjemné otisky. Psací potřeby Frixion jsou nejen inovativní a stylové, ale také spolehlivé. Oproti běžným perům či fixám nešetří inkoustem a psaní je neobyčejně jemné, syté a příjemné. Připojte se k milionům školáků, studentů i profesorů, kteří nadšeně skloňují heslo Frixion: Napiš, vymaž, přepiš. Chybami se člověk přeci učí!

 

 

 

 

 

Zdroje:

http://www.jetpens.com/Pilot-FriXion-Colors-Erasable-Marker-12-Color-Set/pd/6509

http://www.bastleni.eu/ostatni/91-frixion-point

http://jqrmag.com/en/quality-review-eng/frixion-the-erasable-pen/
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

facebook google plus linkedin