Papírnictví PAVLIK CZ

Vaše online papírnictví

Da Vinci štětce
Kancelářské potřeby 2019
Karneval 2018
Hahnemuhle
Batohy 2019
Stojany
Umělecké a výtvarné potřeby

Fimo

 
 
 

69 odstínů a druhů - modelovací hmoty FIMO

1 sněhové těžítko - koule 90 x 75 mm

1 balení FIMO soft hmoty černá (9)

1 balení FIMO soft hmoty červená (24)

1 balení FIMO soft hmoty oranžová (42)

1 balení FIMO effekt hmoty transparentní modrá (374)

2 balení FIMO soft hmoty bílá (0)

   lahvička se sněhem pro těžítka

   emulze pro zachování jakosti vody uvnitř těžítka

   (konzervační přípravek)

   modelovací nářadí

1 podložka pro práci (např. ze skla)

1 pryskyřičný váleček FIMO nebo jiný běžně doma dostupný váleček

řezák nebo nůž

   několik dřevěných špejlí

1 silné lepidlo

1 odměrku

   destilovaná voda

   sklenice, polévková lžíce

 

 

 

Krok 1

Namíchejte 1 blok FIMO soft hmoty bílé s 1/8 bloku FIMO soft hmoty transparentně modrá, avšak ne moc důkladně – a rozválejte na podložce na 2 mm tenký modro-bílý plát. Vykrojte kruh o průměru tak, aby seděl na základnu Vaší sněhové koule. Důležité: Tato základna nesmí být přemisťována, jinak by se námi vykrojený kruh mohl jakkoliv zdeformovat či roztáhnout a už by nám nemusel na naší základně nadále sedět!  Vykrojte otevírací dírku na okraji naší základny, doporučujeme tvar půlkruhu o velmi malém průměru. Z druhé poloviny – zbytku našeho mramorového plátu, vykrojte vroubkovaný (např. tvar hvězdičky) tvar menšího průměru než základna a jemně přiložte na základnu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Krok 2

Na čisté podložce nyní budeme tvořit jednotvlivé části sněhuláka. FIMO bloky rozdělíme na osm částí. Na tělo sněhuláka nejprve jednu část (tedy 1/8 bloku) vyválíme do tvaru kuličky a následně vytvarujeme do hruškovitého tvaru. Na ruce rozdělíme vedví další část (tedy 1/8 bloku), vyválíme do kuliček a jemně připevníme na tělo sněhuláka. Z oranžovéh bloku FIMO soft hmoty vymodelujeme mrkvičkový nos přiměřené velikosti. Ústa jsou jednoduše vyřezány pod nos našemu sněhulákovi tak, aby vypadala mírně pootevřeně. Pomocí špejle vytvořte dvě dírky na místě očí a lehce do nich vložte drobná očka z černé FIMO soft hmoty. Pro knoflíčky vytvořte 1 mm tenký černý váleček, odkrojte teňoučké plátečky a vložte je na bříško sněhuláka. Pruhovaná šála je tvořená 1 mm tenkými plátky bílé a červené FIMO soft hmoty. Jak na šálu: Nařežte červený 1 mm tenký plát na 2 mm široké proužky a umístěte je v pravidelném intervalu na bílý 1 mm tenký plát. Rozválejte vzniklý pruhovaný plát pomocí pryskyřičného FIMO válečku, ale jen do té doby, než se vše zarovná. Vyřežte 4 mm široký proužek z našeho vyváleného plátku jako šálu. Je až kupodivu jednoduché vytvořit parádní klobouk pro sněhuláka. Na vytvoření cylindru použijte kolečko 1 mm tenké z černé FIMO hmoty jako okraj cylindu. Následně vytvořte tenký váleček, odřízněte od něj 1 cm dlouhý kousek a připojte jej k již vytvořenému okraji cylindru. Vytvořte také drobný, tenký, modrý proužek jako zpevnění okraje cylindru. Klobouk dokončíte okrášlením pomocí tenké stuhy a mašličky vytvořené z červené FIMO soft hmoty. Celé to zní velmi složite, ale nelektejte se toho, zjistíte, že je to vlastně velmi jednoduché!

 

Krok 3

Nyní připojíme našeho sněhuláka k námi již vytvořené podložce. Toto vložíme do předehřáté trouby na 110°C, ve které našeho sněhukáka necháme ztvrdnout – celková doba pečení je 30 minut. Po ochlazení můžeme odejmout náš výtvor z podložky, na které se pekl – velmi opatrně, nejlépe pomocí ostrého nože.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Krok 4

Přilepíme náš dosavadní FIMO model na základnu sněhové koule. Pro správné nalepení natřeme lepidlem celý povrch plastového dna a necháme se vést instrukcemi na obale od výrobce. Předtím, než přilepíte naši vymodelovanou část na podložku, ujistěte se, že námi vykrojená díra na otevření je umístěna přesně na díře v plastové základně. Nezapomeňte všechno pečlivě přilepit.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Krok 5

Po přilepení našeho sněhuláka a zaschnutí lepidla, naplňte žlábek na plastové základně lepidlem. Pro lepší dostupnost použijte špejli nebo párátko na nanesení tak, aby bylo lepidlo po celé délce okolo kol.  Hned po nanesení lepidla umístěte plastovou kouli na Váš model a pořádně jej přilepte. Je velmi důležité, aby při všech těchto lepeních bylo vše přilepené velmi, velmi důkladně! Nechte zaschnout lepidlo a vyčkejte minimálně 3 hodiny před tím, než jej naplníme vodou.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Krok 6

Pro naplnění naší koule vodou ji umístíme vzhůru nohama a položíme na sklenici. Naneste polovinu polévkové lžíce sněhem pro těžítka během otevírání Vaší koule do ní a zamíchejte s ní. Následně rozmíchejte 160 ml destilované vody s plným obsahem (10ml) s emulží pro zachování jakosti vody uvnitř těžítka - konzervační přípravek a naplňte sněhovou kouli až po okraj natolik, aby potenciální bublinky byly omezeny na minimum. Abyste toho co nejlépe dosáhli, držte kouli v úhlu, abyste měli nalévací otvor v nejvyšším bodě a buďte obezřetní při uzavírání, tak by neměla zůstat jediná bublinka. A to už je všechno! Snažší, než se zdálo
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

facebook google plus linkedin