Papírnictví PAVLIK CZ

Vaše online papírnictví

Da Vinci štětce
Kancelářské potřeby 2019
Karneval 2018
Hahnemuhle
Batohy 2019
Stojany
Umělecké a výtvarné potřeby

Dobrodružství v Zimním království

 
 
 

 

 

 

  Dobrodružství v Zimním království

 

  Paní Zima pomalu začíná vládnout i českým zemím. Zvykli jste si, že přichází pomalu? Často ani nevíme, že je tady. Už několik let dovoluje kvítkům tetelit se na zmrzlé louce i uprostřed ledna. Vánoce dlouho nebyly bílé. Kdo si pamatuje pořádnou koulovačku? Můžeme si ji přát a trošku zimě pomoci. S kostýmy a doplňky ze Zimního království se snad už nebude tolik stydět. Sedněte do saní a vzhůru do zimní říše!

 

 

 Cesta do světa fantazie

 

  Vybrali jste si bleskurychlé saně nebo huňaté psí spřežení? Ať tak nebo tak, cesta vám rychleji uběhne, když se budete dívat kolem. Tolik krásy se přeci jen tak nevidí! Děda Mráz vykouzlil roztodivné tvary na stromech i větvích. Sníh krásně křupe a zasněžené louky připomínají měkoučké polštáře. Až bude slunce vysoko na obloze, dívejte se na východ. Otevře se zlatá brána království Zimy, kde voní skořice a horká čokoláda. Pozor, jedeme dovnitř!

 

 

 Všechno z ledu

 

  "Kap kap kap," vítají nás veselou melodií rampouchy, které nikdy neroztají. Hlavní cesta i domky kolem jsou celé z ledu. V poledním sluníčku se třpytí jako modré drahokamy. Všude je rušno. Lidé v barevných kožíškách a čepicích kráčí po ulicích. Kam asi jdou? Mají tolik možností! Hned u zlaté brány je prostorné tržiště. Nakupují se dobroty, děti výskají a zahřívají se horkým kakaem.

 

 

 Škola v Zimním království

 

  Za tržištěm kousek od malého parku se tyčí vysoká budova. Škola! Okna zdobí sněhové vločky z papíru a malovaní sněhuláci. Naše spřežení zpomalilo a vidíme, jak se s třísknutím rozletí dveře a vyběhne 2.A. V rukou školáci svírají lyže a snowboardy, řehtají se a rovnou běží do kopce za školou. Paní učitelka starostlivě křičí: "Pozor, ať nespadnete!" Proběhla kolem hejna roztomilých ptáčků, kteří se v mžiku rozletěli. Školní park je jejich domovem. Na každém stromu visí krmítka od školáků i hodných lidí.

 

 Jak tu chutná trdelník?

 

  My ale jedeme dál. Hned za rohem se rozprostře náměstí s malebnými domky a majestátní kašnou. Na obzoru je vidět pohádkový zámek. Jeho zlaté věže se třpytí snad víc než sluníčko. Nemáme času nazbyt. Chceme si prohlédnout všechno! Projedeme hlavní ulicí, kde trhovci prodávají trdelníky a svařené víno. Ach, ta vůně! Míříme ulicí, která se napojuje na nejkrásnější část města - a vede rovnou k zámku. Oči nám přecházejí z lesku a krásy. Každý domeček zdobí rampouchy, střechy jsou vysoké a jejich tašky neobyčejně pracné. Z komínů se kouří a ze všeho ruchu je v ulici docela teplo. Malá okýnka připomínají chaloupku naší babičky. Jsou jako u školy plná papírových vloček a třpytivých ozdob.

 

 

Potkali jsme Ježíška

 

  Kolem nás projede huňaté koňské spřežení s vousatým vozkou. Byl to on? Zatajíme dech. Je to možné? Vážně jsme právě zahlédli Ježíška? Otáčíme a vidíme jen skotačící bambuli na červené čepici. Z pytle vzadu na voze vykukuje balicí papír. Je to on!

 

 Vzhůru na zámek

 

  Ježíšek ale musí odpočívat. Náš vozka popožene huňáče a vyrážíme k zámku. I když je Zimní království celé zmrzlé, stejně hraje barvami. Sníh se v teplém sluníčku nádherně třpytí a všichni kolem se zubí a řehtají. Naše spřežení zastavilo přímo u velkých dřevěných vrat. Vystupujeme a pohladíme huňaté kožíšky našich psích kamarádů. Štolba zabalený ve fialovém kožíšku jim nese voňavou dobrotu. Nás ale překvapí vrata, která se právě otevřou.

 

 Barevný sál s dobrotami

 

  "Hudba!" slyšíme uvnitř. Rozezní se malebný koncert dvorní kapely. Ze stropu padají sněhové vločky, které nestudí. Všimneme si, že stoly jsou plné hostů i dvořanů. Celý sál je přeplněn vůněmi. Pečínky, cukroví i nejlepší dortíky nám připomínají, že jsme neobědvali. Nejdřív ale pohlédneme k trůnu.

 

Princezna Anička

 

    Král  a královna nám s  úsměvem kynou. Svůj trůn má i princezna Anička, která je oblečena do překrásných šatů. Hrají všemi odstíny zelené a modré. Přes rameno má plášť s třpytivými sněhovými vločkami. Na hlavu nasadila korunku. Moc jí to sluší! U nohou jí sedí roztomilý chlupáč, přesně takový, jaký nás sem dovezl.

 

 

 Rozloučení

 

  Jsme překvapení. Zimní království není vůbec studené. I když je všude led a sníh, radost i úsměvy všude kolem nás zahřejí i toho největšího zmrzlíka. Když baštíme výborný oběd, princezna nám vypráví o Zimním království. Nakonec nás doprovodí zpátky k huňatém spřežení. Jedeme domů! A kousek Zimního království rozhodně musíme vzít s sebou.
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

facebook google plus linkedin