Papírnictví PAVLIK CZ

Vaše online papírnictví

Stil
Stojany
Dětský den
Katon PP - 2017
Maped 2017
Umělecké a výtvarné potřeby

5P Správného batohu

  Jak vybrat správný batoh

 

 

  Škola nejsou jen jedničky, stohy popsaného papíru a přátelé na celý život. Kromě učení, zodpovědnosti, učení, legrace a ještě špetky učení je třeba mít po boku spolehlivé pomocníky. Jedním z nich je bezesporu batoh.

 

 

  Je to tady! Školní rok je za dveřmi. Startuje každoroční štafeta od papírnictví k supermarketům (a ještě třikrát tam a zpět). Právě tam bychom měli vybrat správné a kvalitní školní pomůcky pro naše děti. Jste nuceni nadšenými školáky vybírat hlavně podle motivu tužek, batohů či sešitů? Patrně ano. Čím šmrncovnější obrázek, tím líp.

 

 

  Víme ale, že rozhoduje hlavně kvalita. Jenže vysvětlete to zuřivému prvňáčkovi, který se třese na batoh s Mimoňem! Naštěstí ale existuje způsob, jak skloubit kvalitní provedení s oblíbeným obrázkem. Stačí vědět, jaké parametry musí naše školní pomůcka mít. Co třeba právě batoh?

 

 

 Aktovka nebo batoh?

 

 

  Tradiční a stále jedny z nejoblíbenějších školních potřeb jsou jednoznačně aktovky. Ostatně skvěle sloužily i našim rodičům. Batohy jsou nicméně vesměs moderní kousky, které do jednoho podléhají posledním trendům. Neprohloupíte ani v jednom případě. Záleží ale na vás – a samozřejmě na vašem školákovi.

 

 

Čím musí ale disponovat bez debat:

 

 

 • Anatomicky tvarovaná záda

 

 

 • Dostatek reflexních prvků

 

 

 • Přehledné rozmístění komor

 

 

 • Nízká hmotnost

 

 

  Společnosti jako Bagmaster nebo Topgal se předhánějí v kvalitě batohů či aktovek – a nutno říci, že za nimi stojí mnoho spokojených zákazníků. Nejsou ale jediné. Emipo i P+P Karton spolehlivě sekundují.

 

 

  Statistiky ukazují, že téměř 20% školáků má problém s těžkým a nevzhledným batohem! Tradičně by váha neměla přesáhnout 10% váhy dítěte. Přesto je množství učebnic na jednoho mnohdy opravdu velké. Je známé, že děti navíc nenosí v aktovkách jen věci do školy určené. Jistě víte, o čem mluvíme. Oblíbená knížka, nerozlučný plyšový kamarád i bonbony pro spolužáky často nepěkně zvyšují hmotnost.

 

 

 Anatomicky tvarovaná záda

 

 

  Malí školáci se neobejdou bez kvalitně polstrovaných a zpevněných zad. Jejich páteř se totiž neustále vyvíjí – a správný vývoj má na svědomí právě aktovka, která školákovi ostatně může sloužit i několik let.

 

 

 Dostatek reflexních prvků

 

 

  Čím více, tím lépe! Jednoduché pravidlo na silnicích zachraňuje životy. Vidět a být viděn je nutností nejen pro řidiče, ale i pro školáky, kteří ať chtějí nebo ne, občas se vyskytnou na ulici při snížené viditelnosti. Ale žádný strach. Každý batoh či aktovka je ovšem dnes vybaven dostatečným množstvím reflexních prvků.

 

 

 Přehledné rozmístění komor

 

 

  Zejména pro mladší školáky je neocenitelné přehledné a jednoznačné umístění komor. Ideálně rovněž klasické – tedy hlavní komora, kam se pohodlně vejdou učebnice, menší komora na sešity či penál, kapsy na svačinu, pití či telefon.

 

 

Nízká hmotnost

 

 

  Jak již bylo zmíněno, rošťáci i zlobidla v taškách často nosí nepěkné množství (nejen) učebnic. Batoh by nejen proto měl být sám o sobě velmi lehký. Při plné zátěži by váha měla být rovněž rovnoměrně rozložená, aby co nejméně zatěžovala páteř žáka.


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

facebook google plus linkedin