Papírnictví PAVLIK CZ

Vaše online papírnictví

2019_Čarodějnice
Da Vinci štětce
Kancelářské potřeby 2019
Hahnemuhle
Batohy 2019
Stojany
Umělecké a výtvarné potřeby

5 věcí, co dělat, když leje jako z konve

 

 

 

 

5 věcí, co dělat, když leje jako z konve

 

  Konečně škole odzvonilo a začaly prázdniny! A zrovna prší. Může být něco horšího? Nevěšte hlavu. Déšť totiž nemusí být nic hrozného – pokud víte, jak se neunudit k smrti. Pomůžeme vám získat zpět skvělou sváteční náladu. Léto a prázdniny jsou totiž pořádný důvod k oslavě.

 

 

 1. Pořádný kopeček zmrzliny, prosím!

 

  Smetanovou zmrzlinu neumí vykouzlit jen váš pan zmrzlinář. Stejně kvalitní práci odvede i tatínkův holící krém. Nevěříte? Čtěte dál!

 

 Budete potřebovat:

 

 •  Krém na holení, popř. tužidlo na vlasy

 • Potravinářské barvivo – výběr odstínu je na vás!

 • Čtvrtka

 • Štětec

 • Fixa

 

Postup:

 

  Na čtvrtku černou fixou nakreslete obrys pořádného kopečku zmrzliny s kornoutem. Smíchejte polovinu lepidla s holicím krémem a míchejte, dokud nezmizí všechny hrudky. Do „smetanové“ směsi teď přidejte potravinářské barvivo. Vytvořte požadovaný odstín a pusťte svá zlobidla k dílu. Štětcem i rukama mohou začít nanášet barvu – a vytvořit co nejsmetanovější zmrzku! Až budete mít hotovo, nechte barevnou směs pořádně uschnout. Doporučuje se klidně celou noc. Jak se vám líbí?

 

 

2. Scenerie jako z cestopisu

 

 Budete potřebovat:

 

 • Čtvrtka

 • Černá čtvrtka

 • Barevné křídy

 • Bíla tempera

 • Nůžky

 • Tekuté lepidlo

 

 Postup:

 

  Nejprve se pusťte do romantického západu (nebo východu) slunce. Popadněte křídy a začněte barvit. Nebojte se rozmazávat a přetahovat – od toho koneckonců křídy jsou, že ano.

Začněte oceánem a odstíny modré. Čím dál jste od obzoru, tím voda tmavne. Teď usínající sluníčko! Čím více se od něj vzdalujeme, tím červánky oranžoví, růžoví až nakonec docela zčervenají. Nebojte se, když scenérie nevypadá nejlépe. Ještě jsme totiž neskončili! Teď je třeba naší romantické scéně pomoci. Namočte prst do bílé tempery. Potírejte po celé délce vlnky i smetanové mráčky. Držte se odstínů a uvidíte, že bílá tempera barvy krásně zafixuje.  Hotovo? Paráda!

Na černou čtvrtku namalujte tužkou obrys. Čeho? To je na vás! Vyberte si jachtu, delfína, ale i cokoliv z mořské říše, co se hodí na vaši scenérii. Obrys mořské potvory nebo lodičky teď vystřihněte. Nakonec stačí jen přilepit na hladinu nebo slavnostně pustit mezi vlny.  Nechte zaschnout a užijte si pohled jako z té nejluxusnější dovolené!  

 

 

3. Světýlka z království víl

 

 Budete potřebovat:

 

 • Zavařovací sklenice s víkem

 • Barvy svítící ve tmě

 • Štětce

 • Cvičný papír

 

 Postup:

 

  Tento úžasně rafinovaný nápad je překvapivě neobyčejně jednoduchý. Všechno se dá zvládnout méně než za 30 minut! Jdeme tedy na to.

Na cvičný papír vylijte zvolené barvy, které si přejete na sklenici. Nebojte se přitlačit na tubičku, ať nemusíte přilévat. Štětcem nanášejte na vnitřní část sklenice tečky, puntíky i kolečka – začínejte ode dna! Doporučuje se na každý odstín jiný štětec, přesto se ale nebraňte překvapení, které vám náhodné kombinování odstínů na jednom štětci přinese. Věříte na víly? My jo!

 

4. Obří piškvorky

 

 Budete potřebovat:

 

 • Snadno odnímatelnou lepicí pásku

 • 10x papírové talíře

 • Lihová fixa

 

 Postup:

 

  Zabavit děti v deštivém odpoledni je někdy pořádná makačka. Teď si vyzkoušíme důvěrně známou věc, která je možná trošičku nudná a obehraná – v tomto provedení ale získá nový rozměr. A to doslova!

Na podlaze vytvořme tři řádky a tři sloupečky – zkrátka tabulku na piškvorky. Na velikosti ani přesnosti příliš nezáleží, jen dejte pozor, ať se do políček pohodlně vejdou papírové talíře. Na ty lihovou fixou namalujeme X a O – pozor! Jeden křížek nebo kolečko musí být navíc! Teď už postup znáte. Sláva vítězům, čest poraženým. A největší čest obrům, co hrají obří piškvorky!

 

 

 

 5. Ťápoty v písku

 

 Budete potřebovat:

 

 • Malířské plátno, popř. čtvrtka na pevné podložce

 • Tempery - modrá a  zelená (moře) žlutá a bílá (pláž) světle hnědá (šlápoty v písku)

 • Štětec

 • Umyté nohy

 

 Postup:

 

  Na plátno nebo pevně usazenou čtvrtku namalujte scenérii – podobným způsobem jako v prvním případě, akorát tentokrát pamatujme na sytější barvy. Papír v půli přetněte jednou z barev – to bude hranice pláže a širého oceánu. Nyní stačí zvolit strany! Stranu vodní pomalujte barvami v odstínech modré a zelené, stranu suchozemskou co nejrealističtějšími odstíny žluté. Míchejte s bílou podle libosti!

Nalijte dostatečné množství světle hnědé barvy na papír nebo jinou podložku. Zujte boty a pořádně do barvy namočte nohy. A  co teď? Projděte se po pláži! Na naši scenérii opatrně dupněte a trošku nožkama zavrťte, ať barva drží. Nechte zaschnout a užijte si ty nejbáječnější prázdniny (nejen) u moře.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdroje:

http://buggyandbuddy.com/ocean-scenes-using-chalk-tempera-paint/

http://diyjoy.com/crafts-for-teens-diy-mason-jar-lights

http://www.theidearoom.net/2016/05/summer-craft-ideas-kids.html

http://nurturestore.co.uk/summer-solstice-activities-for-children

http://www.couponcloset.net/20-forgotten-summer-games-for-kids/

http://www.craftymorning.com/puffy-paint-cotton-candy-craft-kids/

http://www.craftymorning.com/footprints-sand-beach-canvas/

http://www.craftymorning.com/handprint-ice-cream-cone-craft/

http://www.learnwithplayathome.com/2014/12/diy-kids-hotel-activity-pack.html
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

facebook google plus linkedin