Papírnictví PAVLIK CZ

Vaše online papírnictví

Da Vinci štětce
Kancelářské potřeby 2019
Karneval 2018
Hahnemuhle
Batohy 2019
Stojany
Umělecké a výtvarné potřeby

3x DIY spinner aneb Jak přivést učitele do blázince

 
 
 

 3x DIY spinner aneb Jak přivést učitele do blázince

 

  Fenomén letošního roku – spinner - údajně pomáhá od stresu a neuvěřitelně uklidňuje. Ne už tak učitele a rodiče. Děti totiž tak zaujal, že ho nedají z ruky a učitelé jej nestačí zabavovat. O co jde? Spinner je plastová vrtulka s kuličkovým ložiskem uprostřed a původně skutečně vznikl jako antistresová pomůcka. Význam se ale vytratil. Co že je cílem spinneru? Roztočit ho. A? To je vše. Seženete jej do 200 korun, potom si už jen hrajte, zkoušejte triky, točte donekonečna! Dětem se tak zalíbil, že ho neodloží ani ve škole. Učitelé šílí. A pokud náhodou nějaký špunt spinner ještě nemá, šílí i rodiče. Obrovský boom plastových vrtulek totiž dopadá tak, že jsou beznadějně vyprodané a obchody nestačí doplňovat zásoby.

 

 První fenomén? Rozhodně ne!

 

  Spinner si získal srdce milionů dětí podobně, jako se to podařilo céčkům, Pokémonům nebo tamagoči, pixelovým zvířátkům ve vajíčku. Spinner se ale pyšní výhodou, kterou takové tamagoči nemělo. Jednoduchost hračky totiž umožňuje si ji vyrobit – a v mnoha případech k nerozeznání od originálu.

 

 Youtube inspirace

 

  Na serveru youtube se objevilo mnoho šikulů, kteří dokáží vytvořit velmi sofistikovanou náhražku spinneru. Zkuste to s nimi!

 

 1. Spinner ze dřeva

 

 

  14ti letý chlapec v pořadu Slingshot King na youtube publikuje vlastní tutorialy a jedním z nich je ten, jak si vyrobit parádní spinner z afrického dřeva, hliníkové tyčky a – samozřejmě – kuličkového ložiska. Jako skutečný řemeslník zručně používá listovou pilu i frézu a výsledek stojí za to!

 

 2. Prudce jednoduchý spinner z matiček

 

 

  Nadšenec do DIY kousků Caleb Kraft představuje „industriální“ spinner vyrobený pouze s pomocí matiček a stahovacích pásků.

 

 3. Prima spinner ze skateboardu

 

 

  Mathias Moslund přišel s tutorialem na spinner ze světlého dřeva, na který jednoduše použil ložiska z koleček starého skateboardu. Fungují totiž úplně stejně dobře.  

 

 Vrtulka pro všechny. Doslova.

 

  Věděli jste, že spinner vlastně nikdo nevynalezl? Za autorku je považována američanka Catherine Hettingerová, jejíž původní hračka má ale se současným spinnerem pramálo společného. A Catherine to nepopírá. Nebezdnou vrtulku tedy může vyrábět každý – a každý po svém. Antistresová pomůcka původně pomáhala hyperaktivním dětem soustředit se. Určitě si správně tipnete, že dnes je to přesně naopak. Je na vás, jestli si kontroverzní hračičku koupíte nebo vyrobíte, určitě s ní bude legrace. Doufejte ovšem, že má smysl pro humor i váš učitel :)

 

 

 

 

 

Zdroje:

https://www.youtube.com/watch?v=INnNFVFtO5g

http://makezine.com/2016/11/18/how-to-make-fidget-spinners/

http://makezine.com/2017/05/18/make-simple-no-tools-fidget-spinner/

http://ekonomika.idnes.cz/hracka-lozisko-fidget-spinner-dkq-/eko-zahranicni.aspx?c=A170602_162615_eko-zahranicni_ane

http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/473617/svet-zaplavil-fidget-spinner-hracka-proti-stresu-frajerina-pro-pokrocile-a-levna-sranda-pro-kazdeho.html
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

facebook google plus linkedin