+420 466 670 770 po-pá 7:30 - 15:30
+420 466 670 770 po-pá 7:30 - 15:30 Všechny kontakty
Úvod Blog Zajímavosti 25 činností, které jsou na jaře povinné (minimálně) jako sněženky
Jaro je barevné, veselé a plné života. Co v tomto ročním období prostě musíte zkusit?

25 činností, které jsou na jaře povinné (minimálně) jako sněženky

 

Jaro venku

1. Vysaďte něco zeleného. Papriky, rajčata nebo bylinky se probouzejí už v brzkém jaru. Udělejte si na zahradě nebo balkóně tu nejkrásnější zahrádku! A ozdobte ji zápichy a dekoracemi z naší jarní nabídky.

2. Vyražte na piknik do parku. …Nebo na oblíbenou louku. S sebou: Dobrou náladu a občerstvení ve spolehlivých lahvích a svačinových boxech.

 

3. Běžte si....Zaběhat! Sport šlechtí. A první jarní sluníčko vás nabije pozitivní energií na všechny případné plískanice. Nezapomeňte na pitný režim!

 

4. Tůra? Ano, prosím! Hoďte na záda batoh s pitím a se sváčou, oprašte pohodlné trekkingové boty a vyražte na první jarní tůru.

5. Míč pro všechny! Co si takhle zahrát softball na nejbližším hřišti? Nebo fotbal? Nebo jakoukoliv jinou míčovou hru s balonky všech podob a tvarů?

 

6. Kolo jako všelék. Říká se, že na kole nikdo nedokáže být smutný. Jednoduše nemůže – nezbyde mu než dávat pozor a prostě si užívat jízdu. Zkuste to i vy! Pitný režim uspokojíte lahvemi vhodnými na kolo.

 

7. První letošní zahrádka. Když začne jaro, člověka to vevnitř příliš nedrží. Stejné je to i s cukrárnami, kavárnami a restauracemi. Jakmile se oteplí, otevřou se zahrádky. Konečně! Dejte si sobotní oběd na zahrádce v oblíbené restauraci nebo si vychutnejte lahodné presso na slunném balkoně – propriety pro pravé kavárníky zde.

 

8. Máme rádi zvířata. Na jaře se probouzí život – a rodí mláďátka. Vyražte na místní farmu a pomazlete se s kúzlátky, jehňátky i štěňátky, a klidně i pomozte farmářům s nezbytnými pracemi! Práce šlechtí a ta se zvířaty o to víc. Doma potom nakreslete, co vás nejvíc zaujalo.

 

9 Svět z koňského hřbetu. Nabízí farma, kde jste se mazlili s mláďátky, i jízdu na koni? Využijte toho! Svěží jarní vzduch dělá svět ze sedla ještě mnohem krásnější. Pokud to tedy ještě jde. A milovníci koní, hurá sem!

 

Jaro nostalgické

10. Drak jen na podzim? Ale kdeže! Nestihli jste na podzim pořádně provětrat draka? Proč to neudělat teď? Jaro a podzim jsou vlastně dost podobné…akorát teď nás nečeká zima, ale prázdniny! Svého favorita si pořádně vyzdobte!

 

11. Hele, čtyřlístek! Ať jste malí nebo velcí, čtyřlístky nosí štěstí všem. Kecněte si na louku a zjistěte, že čtyřlístek štěstí přináší už při hledání. A když žádný nenajdete, honem k nám!

 

12. Skákejte do kaluží! Pozor, kaluž! Vyhnout se? Tentokrát ne! Nazujte holínky a vyražte ven v jarním dešti. A žádnou kaluž nenechte v klidu. Nyní jsou povolené pořádné rošťárny – ovšem s jednou podmínkou. Hned po návratu domů zpátky do čistého. Aby zůstal suchý i batůžek s teplým čajem, zkuste naše pláštěnky.

 

13. Zašpiňte si ruce. Opravdu! Upravte po zimě zaneřáděnou zahrádku, prostříhejte stromky nebo připravte skleník na novou sezónu. Není náhodou, že „hrabání se v hlíně“ se právem považuje za ten nejčistší relax. Ani zahrádku nezapomeňte patřičně jarně ozdobit.

 

14. Bublinky jako všelék. Bublinky dělají radost všem po celý rok – ale pokaždé jedinečným způsobem. Na jaře jsou bublinky svěží, prosluněné a plné života. Který z našich bublifuků zkusíte?

 

15. Sklouzněte se na klouzačce. Podmínky stejné jako v předchozím případě. Věk nerozhoduje! Naopak se starší účastníci možná sklouznou víckrát, protože už zapomněli, jaká bomba to je. Zahrajte si potom na dece třeba Černého Petra!

 

16. Nakrmte po zimě hladové zobáčky. I když se nedoporučuje krmit kachny nebo labutě pečivem, ve zverimexu vám určitě poradí správné ptačí dobroty. Nasypat je můžete třeba do našich kelímků a mini restaurace pro kachňátka může otevřít!

 

17. Hop přes potok! Jakmile se doopravdy oteplí a ve vzduchu bude cítit léto, potěšte každý potok na výletě nebo tůře tím, že si v něm zchladíte nohy. Osvěžující voda zlepšuje náladu o 100%. Doporučuje se kombinovat s cákáním po rodičích. Ovšem pozor na výletní batůžek!

 

18. Skočte si panáka Když se oteplí, školáci většinou s nadšením uvítají hodiny strávené venku. Když paní učitelka svolí, nemusí se třeba ani učit…ale mohou vyvádět s křídami! Zkuste naše dětské i umělecké křídy a vytvořte z chodníku před školou nebo domkem geniální dílo.

Jaro podle vás

19. Upečte si buřty. Ještě než začne pravá grilovací sezóna, připomeňte ohništi nebo grilu na zahradě, co ho v létě čeká! Upečte si buřty nebo klobásky, přikusujte k tomu domácí chléb a nezapomeňte se teple obléknout. Jarní večery ještě umí studit.

 

20. Nacpěte se sladkostmi. Velikonoce s sebou přinesou kromě krásně nazdobených vajíček i všelijaké zajíčky, jehňátka i bonbóny z čokolády, marcipánu, želé…nebo všeho dohromady. Přemíru dobrot si neupírejte – však i o tom je jaro! Pozor ale, ať vás nebolí břicho. Za Velikonočním šílenstvím hurá sem!

 

21. Poslouchejte déšť. Sedněte si na krytou zahrádku a poslouchejte, jak jarní deštík bubnuje do střech. Usrkávejte čaj ze sezónního ovoce a užívejte si dokonalou pohodu. S dětmi potom zabraňte nudě třeba s omalovánkami

 

22. Pozorujte včelky a čmeláky. Zaručeně lepší než televize! Až budete na výletě nebo na tůře, všimněte si, jak pilně se činí včelky na rozkvetlých kytičkách. Pro přírodu jsou včely i čmeláci nezbytní, zastavme se proto na chvíli a poděkujme jim za tvrdou práci.

 

23. Choďte bosky. Jakmile to počasí dovolí, sundejte ponožky a nazujte sandálky, na které jste se těšili celou zimu. Že jsou už trošku zašlé? Vylepšete je barvičkami!

 

24. Slunce na tváři. Také se vás něco hne, když vás na ulici pohladí paprsek slunce? Jako by najednou všechny těžkosti někam zmizely. Užívejte si to! Zkuste strávit se sluníčkem co nejvíc možných chvilek

 

25. Větrejte nejen kvůli zdraví. Na jaře se vzduch pročistí a přímo vyzývá k tomu, abyste ho pustili domů. Otevřete okna a zjistěte, že domovu vonícímu jarem se nic nevyrovná.

 

 

 

 

 

Zdroje:

https://www.realsimple.com/work-life/entertainment/spring-activities

https://www.thisisinsider.com/things-to-do-in-the-spring-2017-3

Pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics. Díky tomu zlepšujeme e-shop tam, kde je potřeba. Souhlasíte s tím?